Stadnina prowadzi kursy jazdy konnej dla początkujących (od 9 roku życia) i zaawansowanych, organizuje także rajdy konne po okolicy. Dzieci od 4 roku życia rozpoczynają naukę jazdy na kucyku, prowadzanym na lonży, poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy przygotowują się do dalszego etapu jazdy konnej. Samodzielni jeźdźcy będą mogli skorzystać z jazdy na ujeżdżalni i szlifować nabyte wcześniej umiejętności w skokach i ujeżdżeniu.

USŁUGI:

  1. Nauka jazdy dla początkujących (od 9 roku życia): To pierwszy etap jazdy konnej, nauczymy Cię równowagi w siodle, dosiadu, trzymania wodzy, jazdy ze strzemionami i bez zarówno w stępie jak i w kłusie. Postaramy się abyś czuł się bezpiecznie i uczył szybko.. reszta należy do Ciebie.
  2. Przejażdżka 15 minutowa z elementami nauki jazdy
  3. Doskonalenie umiejętności na placu. Ten rodzaj zajęć jest skierowany do jeźdźców na poziomie minimum samodzielny stęp-kłus, a poziom i intensywność danej lekcji dopasowujemy indywidualnie. Zajęcia odbywają się w grupie 2-3 osób. Nie jeździmy w zastępie.
  4. Wyjazd w teren. Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów w teren. Umiejętności jeździeckie dzień przed wyjazdem oceniamy na placu krótkim sprawdzianem. Proponujemy przejażdżki po okolicznych terenach a ponadto gorąco polecany wyjazd na plażę.

Dbamy o bezpieczeństwo i komfort psychiczny zarówno koni jak i jeźdźców podczas zajęć. Dlatego osoba prowadząca zajęcia jest przygotowana i posiada zawsze odpowiednie przeszkolenie, kwalifikacje w tym zakresie. Ponadto przypominamy, że mając na myśli również dobro zwierzęcia, jazdę konną proponujemy tylko dla osób ważących do 90kg.